Amazon – krótka historia amerykańskiego potentata

Amazon – podstawowe informacje na temat amerykańskiego przedsiębiorstwa

Amazon to firma amerykańska, której powstanie datowane jest na 1994 rok. Przedsiębiorstwo posiada formę spółki akcyjnej. Założono ją w Seattle. W domenie działalności Amazona znajduje się przede wszystkim handel elektroniczny. W chwili obecnej Amazon jest największym na całym świecie sklepem internetowym, z którego każdego dnia korzystają setki tysięcy internautów z całego świata.

Historia Amazona

Założycielem tego przedsiębiorstwa był Jeff Bezos. Pierwszym przedmiotem, który został sprzedany w sklepie Amazon, była książka pod tytułem “Fluid Concepts & Creative Analogies. Computer Models of the Sundamental Mechanisms of Thought”. Wynikało to z tego, iż według początkowego zamysłu Amazon miał być wyłącznie internetową księgarnią. Właściciel firmy bardzo szybko jednak zdecydował się na urozmaicenie gamy asortymentu o sprzęty DVD, sprzęty elektroniczne, komputerowe, produkty spożywcze, meble oraz bardzo wiele innych produktów.

Gdzie można znaleźć oddziały Amazona?

Amazon to potężna firma, która swoje filie posiada w wielu krajach świata – mowa tutaj o krajach takich jak Wielka Brytania, Kanada, Niemcy, Francja, Chiny, Włochy, Hiszpania, Brazylia czy Polska.  Lista krajów jest jeszcze dłuższa. Liczba filii potwierdza fakt, iż Amazon to potentat w branży e-commerce na świecie. W Polsce dwie pierwsze filie dystrybucyjne Amazona zostały otwarte w 2014 roku – mieszczą się one w Sadach pod Poznaniem oraz w Bielanach Wrocławskich.

Źródło: https://dealavo.com/pl/2019/06/07/niezbednik-dla-producentow-w-erze-amazona/

Comments for this post are closed.